تبلیغات
بانوی ایرانی - 6 ایده اشتباه در ازدواج
بانوی ایرانی

1- ازدواج به دلیل دوری از خانواده و پدر و مادر:

وقتی وضعیت در خانه‌ی پدری، شوم و اندوه‌بار باشد، ازدواج یك راه گریز محسوب می‌شود.

تعجبی ندارد كه خیلی‌ها این راه گریز را انتخاب می‌كنند؛ اما به‌طور معمول، این مسیری است كه شما را از چاله درآورده و به چاه می‌اندازد.

یكی دو سال دیگر در خانه‌ی پدر و مادر ماندن، بهتر از آن است كه با نخستین پیشنهاد ازدواج، تن به تاهل دهید، چون آن‌وقت ممكن است شریك زندگی‌تان تا آخر عمر سبب رنجش و آزار شما گردد.

2-  ازدواج به دلیل نگرش یك جانبه‌ی پدر و مادر شما به شخص مورد نظر:

البته جای تعجب دارد كه پدر و مادر شما به‌طور واقعی، همسر آینده‌ی شما را دوست بدارند؛ اما دوست داشتن این فرد از سوی آنان، دلیل كافی برای مدنظر قرار دادن ازدواج با آن فرد نیست. سال‌های آینده، زمانی كه (بعد از 120 سال ) از میان شما رفتند، شما كماكان باید اسیر فرد رویاهای آنان باشید؛ فردی كه شاید مرد یا زن رویاهای شما نباشد.

3- ازدواج فقط به دلیل پول و ثروت:

اگر شما شیفته‌ی فردی هستید كه ثروتمند است و فقط به همین دلیل حاضرید با او ازدواج كنید و به دیگر ابعاد توجه نمی‌كنید، این ملاك مناسبی نمی‌باشد.

ایده‌ی ازدواج كردن با یك فرد، بدون توجه به احساس و عاطفه‌ی قلبی و فقط از روی نگاه مادی گرایانه، به‌طور یقین، عقلانی نیست و اشتباه می‌باشد.

4- ازدواج به دلیل ترحم و دل‌سوزی به یك فرد:

گاهی انگیزه‌ی فرد برای ازدواج، نجات دادن شخص مقابل از تنهایی، فشارهای زندگی، مشكل‌های اقتصادی و اجتماعی و دلیل‌های دیگر است.

 برای نمونه، دختری كه به پسری وابستگی شدید دارد، مسوولیت زندگی او از جمله كار، مسكن و مسائل مادی را می‌پذیرد. چنین انگیزه‌هایی بعد از مدتی كوتاه، رو به خاموشی می‌رود و در نهایت، زندگی مشترك را با بحران مواجه می‌سازد.

5- ازدواج به دلیل خو گرفتن به ارتباط در طی زمان طولانی:

هنگامی كه دو نفر پس از آشنایی، تصمیم به ازدواج با یكدیگر می‌گیرند، اشكالی ندارد؛ اما موقعی اجبار به دلیل «عادت محض» خطرناك می‌شود كه دو نفر كه با هم ازدواج كرده‌اند و بعد، از یكدیگر طلاق گرفته و به هم عادت كرده‌اند، تصمیم بگیرند دوباره شانس خود را امتحان كنند؛ مطمئن باشید هرگاه بار نخست، كارساز نبوده باشد، بار دوم نیز، كارساز نخواهد بود.

6- فردی كه برای رسیدن به شما از همسرش جدا می‌شود:

به‌طور معمول، این‌گونه ازدواج‌ها، زیاد دوام نخواهد آورد و پایه‌ای برای یك رابطه‌ی درازمدت نخواهد بود. فردی كه به خاطر شخصی حاضر است به همسر یا نامزد خود خیانت كند، به‌طور مسلم رابطه‌ی آنان، استحكامی نخواهد داشت؛ زیرا كسی كه توسط شما به فرد دیگری خیانت كرده، روزی نیز به خود شما خیانت خواهد كرد.

 
طبقه بندی: چگونه به دنیای درونی مردان آگاهی یابیم !، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 2 آذر 1388 توسط بانو ایرانی | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :