تبلیغات
بانوی ایرانی - راههای جذب مردان
بانوی ایرانی

این تیتر (راههای جذب مردان) را به این دلیل انتخاب كرده ام، چون با این عبارت در قسمت واژه هائی كه با سرچ به وبلاگ من ختم شده اند بسیار مواجه شده ام و این مطلب را به این دلیل می نویسم. اما در اصل آنچه كه می نویسم، هم برای جذب مردان كاربرد دارد و هم زنان، چه در ارتباطات دگرجنسگرایانه و چه همجنسگرایانه.

در یك ارتباط، چه در قالب دوستی و چه در قالب ازدواج، البته اگر ارتباط را از نوع ارتباط فابریك یا اصلی در نظر بگیریم، مبنا بر اساس تمایل و جذابیت جنسی افراد نسبت به یكدیگر است. مخصوصاً برای ازدواج، افراد بهتر است با كسی ازدواج كنند، یا كسی را به عنوان پارتنر یا شریك زندگی خود انتخاب كنند كه نسبت به وی كشش و تمایل جنسی دارند. شاید باور این مسئله برای شما سخت باشد، اما اصل در یك ازدواج یا زندگی مشترك بر اساس كشش و تمایل جنسی طرفین نسبت به یكدیگر بوده و سكس و ارتباط جنسی پایه و اساس یك زندگی مشترك را تشكیل می دهد، چه طرفین قبل از آن ارتباط جنسی برقرار كرده باشند و چه نكرده باشند. بعد از تشكیل زندگی مشترك هراتفاقی در زندگی بر كیفیت ارتباط جنسی بین دو شریك اثر گذار بوده و حتی حالت عكس این موضوع هم اتفاق می افتد؛ یعنی ارتباط جنسی خوب یا بد بین دو شریك هم بر سایر روابط آنها مؤثر خواهد بود.

سه عامل مهم در جذب طرفین نسبت به یكدیگر مؤثر است:

عامل اول: توجه به بهداشت بدن، زیبائی ظاهر، پوشیدن لباسهای بدن نما و استفاده از نوع پوششی كه موجب تحریك جنسی طرف مقابل شود، استفاده از كلمات و عبارات عاطفی و جنسی تحریك كننده، توجه به خواسته ها و سلیقهء طرف مقابل و….

عامل دوم: نوع رفتاری كه ما در قبال طرف مقابل در پیش می گیریم. صحبت كردن گاه به گاه در مورد خواسته ها و سلایقمان با كنترل كردن شخص مقابل فرق دارد. شما می توانید وقتی با شریك خود در خانه تنها هستید، و نه در حضور مهمان، و موقع برقراری ارتباط جنسی از او بخواهید كه مطابق سلیقهء شما عمل كند، اما در این روش هم بهتر است زیاده روی نكنید. در بقیهء موارد بهتر است كه شریكتان را آزاد بگذارید. اگر از ظاهر یا رفتار فردی كه به تازگی با او آشنا شده اید خوشتان نمی آید از انتخاب او به عنوان شریك بپرهیزید. با خود فكر نكنید كه او را به عنوان شریك خود انتخاب می كنم، بعداً او را عوض كرده و تغییر خواهم داد. چرا از همان اول نمی روید به سراغ فردی كه با سلیقهء شما جور در بیاید؟ اگر معتقدید كه او پول دارد، یا مدرك عالی و پدر- مادر فلان و بهمان، فقط قیافه یا اخلاق مورد پسند من را ندارد، آن را بعداً تغییر خواهم داد، مشكل از شماست. شما در وجود خود اینقدر احساس حقارت می كنید كه می خواهید این حقارت را با مدرك یا خانوادهء همسرتان بپوشانید. عكس قضیه هم به همین منوال است. یعنی اگر شما با فردی به دلیل اینكه وضع مالی بهتر یا مدرك بالاتر یا موقعیت اجتماعی یا پدر- مادر باسوادتر و پولدارتری از شما دارد ارتباط برقرار نكنید، بدین معنی است كه در وجود خود احساس كمبود و حقارت می كنید. مگر اینكه فرد مورد نظر از شما انتظار داشته باشد مثل او باشید؛ مثلاً حتماً مدرك خود را ارتقاء دهید یا به اندازهء او خرج كنید، در این صورت ادامهء رابطه به ضرر شما تمام خواهد شد. البته این نكته را هم فراموش نكنید كه اگر ایده آل گرا باشید هرگز فرد دلخواه خود را پیدا نخواهید كرد. اگر می بینید در انتخاب افراد دارید وسواس نشان می دهید و در ایراد گرفتن از فرد مقابل زیاده روی می كنید اول از همه از خود بپرسید خود من كی هستم؟ آیا من یك انسان كامل و بی عیب و نقصم؟ اگر فكر می كنید اینگونه هستید حتماً به یك مشاور مراجعه نموده یا در جلسات دوازده قدم شركت نمایید.

عامل سوم: با طرف مقابل خود گفتگو نمایید. وقتی شما با شریك خود زندگی می كنید و او اصول بهداشتی را رعایت نمی كند یا شما را نمی تواند به خوبی ارضا كند، بدون هیچ گونه احساس خجالتی با او به گفتگو بنشینید و از نیازها و خواسته هایتان با او صحبت كنید. من در اولین پست این وبلاگم تحت عنوان «آیا زنان كشتزارهائی در دست مردان هستند» به این نكته اشاره كرده ام كه وقتی یك زن و مرد، یا در ارتباطات همجنسگرایانه دو زن یا دو مرد، شریك جنسی و شریك زندگی یكدیگر می شوند، هردو وظیفه دارند یكدیگر را از نظر جنسی ارضا كنند. حال اگر یكی از طرفین كوتاهی می كند یا بلد نیست چطور عمل كند با او صحبت كنید. وقتی شما چیزی نگوئید شخص مقابل فكر می كند شما نیاز ندارید، یا او وظیفه ندارد شما را ارضا كند. اگر از شانس بد شما فرد مقابل یك مردسالار یا زن سالار است و به خواسته های شما اهمیتی نمی دهد، بهتر است بدانید كه شما هم وظیفه ندارید نیازهای او را برطرف كنید.  هیچ وقت خدمات جنسی یكطرفه ارائه ندهید. البته منظور من از خدمات جنسی یكطرفه تكرار مكرر ارائهء خدمات جنسی یكطرفه است؛ نه اینكه اگر هرازگاهی شما نیاز جنسی ندارید یا خسته اید و طرف مقابل نیاز دارد به او اهمیت ندهید. به هرحال ممكن است تمایل جنسی طرف مقابلتان از شما خیلی بیشتر باشد، وقتی شما پذیرفته اید كه شریك زندگی او باشید وظیفه دارید او را ارضا كنید، مطمئن باشید كه او هم خیلی جاهای دیگر از خودش برای شما مایه خواهد گذاشت. اگر شما انسان متعادلی باشید متوجه درست بودن رابطهء خود شده و خواهید فهمید كه آیا خدماتی كه ارائه می دهید یك طرفه هست یا نه.

یك نكته در جذب دیگری به سمت خود:

هیچگاه سعی نكنید دیگری را به سمت خود جذب كنید، برای این كار خود را تغییر ندهید. البته انعطاف پذیر بودن و تغییرات اصولی خوب است. مثلاً اگر تمیز یا آراسته نیستید خود را تمیز و آراسته كنید، اگر یك سری معایب اصلی اخلاقی دارید، آنها را برطرف كنید، این كارها خوب است. یا اینكه هرازگاهی مطابق سلیقهء شخص مقابل خود را آراستن و رفتار كردن؛ اما نه اینكه خود را به كل آدم دیگری كنید و مثل یك عروسك خیمه شب بازی در اختیار دیگری درآیید. مطمئن باشید با این روش دیر یا زود خسته شده و از شخص مقابل متنفر خواهید شد. وقتی ظاهر یا رفتار شما مورد پسند طرف مقابل نیست چه اصراری دارید كه او را به دست آورید. شما خودتان باشید، بالاخره كسی كه انسانهائی چون شما را بپسندد سر راه شما قرار خواهد گرفت. و اگر فردی كه شما را نمی پسندد را دوست دارید، برای سلیقهء او ارزش قائل باشید و سعی نكنید به خاطر خودخواهیهای خود او را به زور به دست آورید. البته فراموش نكنید كه وقتی می گویم خودتان باشید منظورم این نیست كه اگر اصول بهداشتی و اخلاقی را رعایت نمی كنید خود را تغییر ندهید و بگوئید من همینی ام كه هستم.

نكتهء بسیار مهم دیگر این است كه اگر می خواهید مورد پسند دیگران واقع شوید و دیگران را به سمت خود جذب كنید، باید در درجهء اول، خودتان را، همین گونه كه هستید، با همهء معایب و محاسنتان، دوست داشته و به خود اهمیت دهید. توجه داشته باشید كه زمانیكه بتوانید خودتان را با معایب و محاسنتان دوست داشته باشید، اعتماد به نفس پیدا كرده و در آن صورت آمادگی این را خواهید داشت كه معایب خود را برطرف نمایید. اگر عشق به خود نداشته باشید، هرگز نخواهید توانست عشق دیگران را به دست آورید، چون حتی اگر دیگران هم به شما عشق بدهند شما متوجه آن نخواهید شد. اما اگر عشق به خود داشته باشید، آن را از دیگران گدائی نكرده و اگر هیچ كس هم به شما این عشق را ندهد شما نیازی به دریافت آن از جانب دیگری نخواهید داشت. البته هر انسانی به مورد پسند دیگران واقع شدن و به محبت دیگران نیازمند است. اما انسانی كه عشق به خود دارد، دائم آن را در وجود دیگران جستجو نكرده و متوجه عشقی كه دیگران به او می دهند خواهد شد. شاید ما خودمان متوجه نباشیم، اما این عشق و محبت دیگران در اطراف ما وجود دارد. این ماهستیم كه به خاطر خلاء های عاطفیمان آن را درك نمی كنیم.

به هر حال اگر در برقراری ارتباط با دیگران مشكل دارید بهترین توصیهء من به شما شركت در جلسات 12 قدم مربوط به خانواده های معتادین است، چه شما متعلق به این خانواده ها باشید و چه نباشید. این جلسات از هزاران جلسهء روانشناسی بهتر و مؤثرترند. اگر تاكنون در زندگی خود عشقی دریافت نكرده اید و درنتیجه نمی توانید نسبت به خود عشق بورزید، از طریق این جلسات می توانید این عشق و خدمت را از دیگران دریافت نموده و با دیدگاههای تازه ای نسبت به زندگی مواجه شوید. در هر شهری كه هستید با مراجعه به بهزیستی شهر خود می توانید نسبت به برگزاری محل این جلسات اطلاعاتی كسب كنید (شاید جلسات در همان بهزیستی برگزار شوند). و اگر مثل من بدشانس باشید، باید اینقدر بگردید و پرس و جو كنید تا بالاخره این جلسات را بیابید. فقط یادتان باشد كه اگر مصرف كننده نیستید باید در جلسات خانواده های معتادین شركت كنید و نه در جلسات خود معتادین. و چنانچه مصرف كننده هستید، چه سیگار، چه قلیون، الكل یا هر نوع مادهء مخدر دیگری و یا حتی اگر به مصرف داروی خاصی یا حتی بوی بنزین و چسب و شمع و كبریت و غیره اعتیاد دارید، اول باید آنها را ترك كنید، بعد وارد جلسات معتادین گمنام شوید.

مطمئن باشید شركت در این جلسات آنقدر شیرین و دلپذیر است كه هرگز از حضور در این جلسات پشیمان نخواهید شد. اگر در چند جلسهء اول ورود خود به این جلسات احساس غریبی كردید و حس كردید این جلسات به درد شما نمی خورند، صبر كنید. بالاخره گمشده و جواب خود را در این جلسات خواهید یافت.

 

 
طبقه بندی: چگونه به دنیای درونی مردان آگاهی یابیم !، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 آبان 1388 توسط بانو ایرانی | نظرات ()
درباره وبلاگ
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :